Napi manna

Legyen az élet édes

5 dolog, amivel fel kell hagynod a boldogságod érdekében
A boldogság választás kérdése!

5_dolog_amivel_fel_kell_hagynod_a_boldogsagod_erdekeben.png

Idén voltam a legrosszabb hangulatban eddigi életem során. Rengeteg stresszel, küzdelemmel kellett szembenéznem, és rengeteg csalódás ért. Amikor elértem a mélypontot, az érzetem hogy soha nem leszek újra boldog. Túl sok lett számomra a teher, elkezdtem keserűvé és dühössé válni a világra – haragudtam az életre. Szentül hittem, hogy nekem nem jár a boldogság.Szerencsére tévedtem! Az a helyzet, amikor szomorúságunkban minden gondolatunk a negatívumok körül forog, amikor arra koncentrálunk, hogy mi az, ami hiányzik, ami rosszul működik, ha a rossz dolgokra figyelünk, akkor bizony könnyen szem elől téveszthetjük azokat a dolgokat, amelyek valóban számítanak. Ilyenkor elfelejtjük, hogy a boldogság nem eseményen, helyzeten vagy teljesítményen múlik.

A BOLDOGSÁG VÁLASZTÁS KÉRDÉSE!

Bármi legyen is a helyzet, mindig megvan a választásunk!

Nekem nagyon sok időbe telt, mire igazán felfogtam a boldogság  szó jelentését. Sokáig a boldogságot mindig az elért dolgokkal, vagy a velem történt nagyszerű dolgokkal társítottam. Mindig is azt hittem, hogy a boldogság azt jelenti, hogy nem kell aggódnom semmi miatt, vagy nincs semmi gond. Szóval, amikor mélypontra kerültem, és minden, ami elromolhatott, el is romlott körülöttem, akkor úgy éreztem, hogy a boldogság elérhetetlen számomra. Aztán rájöttem, hogy nem akarok minden egyes nap keserűségre, gyűlöletre és kétségbeesésre ébredni. Tudtam, hogy lehet, hogy nem tudok változtatni a jelenlegi helyzetemen, de megváltoztathatom, hogyan reagálok rá. És ez az, ami igazán fontos!

És ami a legfontosabb, megváltoztathatom, hogyan definiálom a boldogságot. Szóval, ekkor kezdtem el elengedni azokat a dolgokat, amelyek csak fájdalmat, stresszt és szenvedést okoznak.

 

Íme 5 dolog, amit elengedtem a boldogságom érdekében… 

 1) Lemondani arról, hogy mindig irányítanunk kell

Kontrollmániás vagyok – akkor éreztem magam biztonságban ha én irányítottam az eseményeket. Azt hittem, hogy az irányítás a záloga annak, hogy semmi baj ne történjen. Minden helyzetre alkottam egy b, c sőt egy d tervet is, és úgy éreztem, hogy ezzel bebiztosíthatom, hogy a dolgok mindig a tervek szerint menjenek.

Ez nem működik. Akárhogyan is próbáljuk magunk előtt tagadni, soha nem leszünk képesek mindent irányítani. Soha nem lehetünk biztosak abban, hogy a dolgok MINDIG úgy fognak alakulni, ahogy szeretnénk. És őszintén szólva, az egyetlen dolog származik végül abból, hogy mindig mindent irányítani próbálok, és az bizony a frusztráció.

Soha nem volt az a feladat, hogy mindent irányítsunk. Ahelyett, hogy minden energiát olyan dolgokra pazaroljuk, amik kívül esnek rajtunk, összpontosítsuk minden figyelmedet azokra a dolgokra, amelyeket irányítani tudunk. Szóval ahelyett, hogy mindenért aggódnánk és panaszkodnánk, hogy a dolgok nem úgy alakultak, ahogy elterveztük, próbáljunk meg alkalmat teremteni az alkalmazkodásra és a növekedésre minden olyan dologgal kapcsolatban, ami az irányításunkon kívül esik.

Most ahelyett, hogy a veszteségeim vagy az életkörülményeim miatt panaszkodnék, elengedem, elfogadom azt, ami van, és ami a legfontosabb, értékelem azt, amim van.

 

2) Feladni annak szükségességét, hogy mindenkit lenyűgözzünk

Én úgy nőttem fel, hogy mindig próbáltam lenyűgözni az embereket, főleg azokat, akiket szeretek.

Számodra is ismerős lehet az emlék, hogy gyerekként állandóan másokhoz hasonlítottak. Jobb nálad, okosabb nálad, kedvesebb nálad.. számtalanszor hallottam.

És mindezt el is hittem, emiatt pedig felnőtt koromban úgy éreztem, hogy folyamatosan bizonyítanom kell. Mindig mindent megtenni, hogy lenyűgözzek másokat. Tapasztalatból mondom tehát, hogy ez hihetetlenül kimerítő. Legyengít.

Sokszor arra törekszünk, hogy megmutassuk a világnak ezt a rólunk alkotott képet – a tökéletesség képét –, csak hogy érezzük, hogy elfogadnak és szeretnek bennünket.

A valóság ezzel szemben az, hogy bármit is csinálunk, soha nem tudunk mindenkit lenyűgözni, és soha nem is szabad megpróbálnunk.

Ahelyett, hogy minden energiánkat arra összpontosítanánk, hogy lenyűgözzük a világot – minden figyelmünket önmagunk befogadására kell fordítanunk –, beleértve a hibákat és bonyolultságokat is.

Hagyd abba a homlokzat felrakását. Nem kell maszkot felvenni. Elég vagy úgy, ahogy vagy, és ehhez nincs szükséged senki jóváhagyására.

Elég okos vagy. Elég jó. Elég erős. Értékes vagy úgy, ahogy vagy – szeretném, ha erre mindig emlékeznél!

 

3) Feladni azt az igényt, hogy mindig igazunk legyen

Mindig is erős késztetés volt bennem, hogy mindig igazam legyen. Függetlenül attól, hogy mi a helyzet, vagy milyen következményekkel jár, mégis mindig be akartam bizonyítani, hogy igazam van.

Persze nem lehetett mindig igazam. Csak túl nehéz volt beismernem, hogy tévedtem. Túl nehéznek tűnt félretenni a büszkeségemet és feladnom az egóm védelmét.

És mindez a csökönyösség mire vezetett? Csak büszkeségből bántottam meg másokat, vagy véget vetettem nagyszerű kapcsolatoknak is akár, hogy a végén igazam legyen. Nem vettem észre, hogy az igazam hajszolásaba mennyi stresszt és fájdalmat okozott nekem, és nem ismertem fel, hogy mindez egyszerűen nem éri meg.

Rájöttem, hogy néha sokkal jobb a békét és a kedvességet választani, mint az igazamat.

 

4) Feladni a kudarctól való félelmet

Elhitették velem, hogy a kudarc rossz dolog – ha kudarcot vallok vagy hibázok, az azt jelenti, hogy nem a legjobbat tettem, vagy nem adom. És ez olyan dolog, amit minden áron el kell kerülni.

Így hát kerültem a kudarcokat, akár annak árán is, hogy nem csináltam dolgokat.

Rá kellett jönnöm, hogy ezzel az elkerülő hozzáállással nemcsak a kudarc, de a siker is elkerül. Az álmaim és terveim nagy részét sutba dobtam csakis a amiatt, mert túlságosan féltem a kudarctól.

Nagyon fontos tanulság: Soha nem szabad hagyni, hogy a kudarctól való félelem meggátoljon az álmaink elérésében. Soha ne engedjük, hogy a félelem visszatartson bennünket attól, hogy olyan dolgokat kergessünk, amelyek lángra lobbantják a lelkünket, amelyek igazi örömet okoznak és amelyekkel sikereket érhetünk el.

Igen, a kudarc néha fájdalmas lehet. Ez néha az egész világunkat felforgathatja. De azért ez ritka, az alaphelyzet inkább az, hogy a kudarc tanít, növekedéshez és egy teljesen új perspektíva elnyerésének esélyéhez is vezet. A kudarc  tehát nem mindig rossz dolog. A hibázás nem mindig rossz. Ha hibázunk, az csak azt jelenti, hogy próbálkozunk.

 

5) Abba kell hagynunk a panaszkodást!

Ha rossz kedvem volt, ha valami nem sikerült, akkor a dolgokat negatívan láttam, ingerült  keserű és dühös lettem. Ha ingerületek vagyunk, akkor minden energiánkat a történések rossz oldala köti le, csak a negatívumokra koncentrálunk  (még a legkisebbre is), és persze panaszkodunk, panaszkodunk, panaszkodunk..

Panaszkodunk a rossz dolgok miatt, és a rossz érzés annyira elhatalmasodik, hogy aztán végül a jóban is a negatívumot kell keresnünk, csak azért, hogy folytathassuk tovább a panaszkodást. Hülyén hangzik, igaz? Néha sajnos ez a valóság, így működünk. Amikor küzdelmekkel, sok stresszel és egymást követő csalódásokkal nézünk szembe, kezdünk szem elől téveszteni mindent, ami jó, és minden energiánkat a negativitásra összpontosítjuk.

És azt mondom, hogy a panaszkodásnak semmi haszna nincs. Ettől nem érezzük magunkat jobban, és a panaszkodás nem változtatott a körülményeken sem.

Mi történik e helyett? Végül csak megbántjuk azokat az embereket, akiket szeretünk, ugyanis a panaszkodás elvakít és olyankor nem vesszük észre és nem értékeljük azokat a dolgokat, amelyeket a szeretteink tesznek meg értünk.

Amikor csak azzal töltöttem az időmet, hogy panaszkodjak azokról a dolgokról, amelyekkel nem rendelkezem, akkor teljesen megfeledkeztem, milyen igazán áldott vagyok, hogy egy szerető közösség, barátok és család támogat engem. Igaz, az élet néha túlságosan ránk ül, de ha hagyjuk magunkat a negatívumokon és veszteségünkön elidőzni, hajlamosak leszünk szem elől téveszteni azokat a dolgokat, amelyek valóban számítanak.

 

+1 Ne adj hatalmat a problémáknak és örülj annak, amid van!

Ha úgy érzed, hogy elborít egy probléma és ki kell lépned  a helyzetből  levegőt venni, akkor tedd meg! Beszélj róla, sikíts, ha kell! De ne adj a problémádnak hatalmat, ne hagyd, hogy uralkodjon feletted, és tönkretegye az egész napodat –az életed te irányítod! Fontos az is, hogy emlékezz arra, hogy a körülményektől függetlenül mindig van valami, amiért hálás lehetsz. Minél előbb elhiszed ezt, annál boldogabb leszel.

Tudom, hogy a változtatás nem könnyű, nem megy könnyen egyik napról a másikra. Én is küzdök még– de ez rendben van. A lényeg, hogy próbálkozzunk tovább. Tehát ismerd fel azokat a dolgokat, amelyek meggátolnak abban, hogy igazán boldog legyél, és próbáld meg elengedni őket. Meg tudod csinálni!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://napimanna.blog.hu/api/trackback/id/tr1318185439

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Napi manna

Te is magadnak való vagy? Mutatok pár gondolatot a világról és az életről, miután a fal adta a másikat. Hátha mindkettőnknek segít!

Friss topikok

süti beállítások módosítása