Sokszor erős a kísértés, hogy megosszuk a sikert és kudarcot a világgal. Bizonyos dolgokat azonban jobb megtartani magunknak. Bár van néhány ember, akivel megoszthatunk fontos dolgokat, óvatosnak kell lennünk.
Túl sok mérgező ember van a világban. ha nem vagyunk elég óvatosak, akkor a végén megtudnak rólunk valami olyat, amit aztán felhasználhatnak ellenünk.
Az én tanácsom az, hogy hacsak valaki nem bizonyította, hogy megérdemli a bizalmad, ne oszd meg vele a következő információkat. Tehát íme kilenc olyan személyes dolog, amit nem szabad megosztanod másokkal:
1.) Soha ne ismerjék a gyengeségeidet!
Ha megosztod gyengeségeidet másokkal, azzal olyan tudást adsz a kezükbe, amit fel tudnak használni ellened. Minél többet tudnak a gyengeségeidről, annál többet tudnak felhasználni ellened. A sebezhető oldalad nem olyan dolog, amellyel mindenkinek tisztában kell lennie, aki belép az életedbe.
2.) Soha ne oszd meg a jövőre vonatkozó terveid!
Még ha meg is osztod a jövőre vonatkozó terveid szeretteiddel, azoknak, akik nincsenek közel hozzád, nem kell tudniuk, merre tartasz az életben. Ha a céljaidat az ésszerűség határain belül tartod, az több motivációt ad a továbblépéshez. Azoknak, akik nem segítenek a jövőd felépítésében, nincs okuk tudni a terveidről.
3.) Soha ne kérkedj meg eredményeiddel!
Természetesen jó dicsekedni azzal, amit elértél, de ez nem jelenti azt, hogy ezt meg kellene tenned. Természetesen nincs semmi baj azzal, ha megosztod a sikereidet a legközelebbi barátaiddal, de ha valaki nem törődik veled, miért vesztegeted az erőt a dicsekvésre?
4.) Soha ne oszd meg kapcsolati nehézségeid!
Mindannyian tapasztalunk nehézségeket a kapcsolatainkban, és ezeket a problémákat magunknak és partnerünknek kell megoldani. Míg a tanácsra néha az ésszerűség határain belül szükség van, a problémáink világgá kürtölése tovább ronthatja kapcsolatot. Ha szeretnéd megőrizni a romantikát és az intimitást, akkor tartsd kettőtök között a gondokat is, és közösen oldjátok meg a problémákaitokat.
5.) Soha ne kérkedj a javaiddal!
Lehet, hogy sok mindent elértél az életben, és sikerült szép és drága dolgokat vásárolnod, de ez nem jelenti azt, hogy jó ötlet a kérkedés. Ha túlságosan nagy belátást engedsz az anyagi javaidba, akkor könnyen céltáblává válhatsz. Legyenek persze szép dolgaid, és élvezd is azokat, de ne azzal a céllal, hogy másokat iriggyé tegyél.
6.) Soha ne beszélj a jövedelmedről!
A környezetedben senkinek sem kell tudnia, mennyit keresel. A konkrét jövedelmi adatod olyan információ kell, hogy legyen, melyet csakis te ismersz. Ne méregesd magad másokhoz, és ne próbálj az anyagaikkal mások fölé kerekedni.
7.) Soha ne dicsekedj a jótetteiddel!
Jótetteket persze illik tenni, és segíteni kell a rászorulókat, de korántsem azért, hogy aztán eldicsekedhess tetteiddel a világ előtt. A kedves cselekedeteket csendben kell megtenni, nem szabad elvárnunk, hogy mások észre vegyék, elismerjék azokat. Amikor szép dolgokat teszünk, azt azért tesszük, hogy segítsük és javítsuk a világunkat, nem pedig azért hogy mindezért elismerést várjunk el, vagy megveregessük a vállunkat.
8) Soha ne oszd meg családi problémáid!
Bár előfordulhat, hogy súlyos családi problémákkal szembesülsz, a családodon kívüli embereknek nem kell tisztában lenniük a részletekkel. Fontos, hogy figyelj azokra az emberekre, akiket családodnak nevezel, és mindenekelőtt az ő érdekeiket tartsd szem előtt.
9.) Soha ne oszd meg a küzdelmeidet!
A csatáidat egyedül vívod meg, a körülötted lévőknek nem kell tudniuk, min mész keresztül. Hacsak nem bizonyították megbízhatóságukat, és azt, hogy készen állnak arra, hogy ott legyenek melletted, amikor a legnagyobb szükséged van rájuk, akkor jobb, ha nem tudnak az életed problémáiról.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.